Sipas të dhënave jozyrtare, mësohet se koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e ka kaluar pragun.

Burim Vela, analist dhe njohës i proceseve zgjedhore në një postim në Facebook, ka shkruar shkurt: “Nisma. Game Over!”.

Ja shkrimi i tij:

Ndërkaq, në Qendrën për Numërim dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i fletëvotimeve me kusht dhe fletëvotimeve të personave me nevoja të veçanta, ku nga gjithsej 26 mijë e 819 fletëvotime deri tani janë numëruar 13 mijë e 804 vota.

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi tha se deri nesër pritet të përfundoi procesi i numërimit të fletëvotimeve të këtyre dy kategorive.

Sipas Elezit, nesër pritet të rinumërohen edhe katër vendvotimet për të cilat sot vendosi KQZ-ja që t’i rinumëroi.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu