Bashkimi Evropian bën thirrje për formimin e shpejtë të qeverisë pas zgjedhjeve në Kosovë dhe vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë, si dhe heqjen e taksës ndaj mallrave serbe.

“Pozicionet e BE-së nuk kanë ndryshuar, taksa duhet të hiqet”, tha zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijançiç.

Ajo iu përgjigj kështu gazetarëve shqiptarë në Bruksel, të cilët deklaruan se “liderët e partive që fituan zgjedhjet e Kosovës të dielën thanë se nuk janë për heqje të plotë të taksës, por për reciprocitet me Serbinë”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu