“Prishtina Weather” parashikon reshje lokale shiu dhe vranësira gjatë ditës së nesërme.Në vise malore parashihet edhe rënie e borës.Datat:

9.12 – Kryesisht me vransira dhe erë. Ditën kohëpaskohe me reshje lokale shiu, e në vise malore me borë.
10.12 – Kryesisht me vransira, pasdite me mundësi për riga lokale shiu.11.12 – Vransira dhe intervale me diell. Vonë në mbrëmje me mundësi për reshje shiu.

Temperaturat minimale të ajrit lëvizin nga 2C deri 5C, e maksimalet nga 7C deri 9C.Do të fryj erë mesatare nga juglindja 2-6m/s, e ditën e mërkurë më e fuqishme deri në 15m/s, vende-vende me hove edhe deri në 20m/s.Shtypja atmosferike do të luhatet përreth vlerave normale, por me tendenca të rënies.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu