Gazetat kanë publikuar sot një artikull përmes të cilit aludon se Britania e Madhe është shteti i cili po ia mbanë shpinën Ramush Hradinajt dhe po e mbështet për të mos e hequr vendimin për taksën ndaj produkteve serbe.

Kjo sipas gazetës po bëhet me qëllim të forcimit të pozitës së Anglisë në Ballkan, dhe largimit të ndikimit të Rusisë në këtë rajon.

Kjo lidhje ndërmjet Haradinajt dhe Britanisë së madhe, thuhet se po bëhet përmes nënkryetarit të AAK-së, Ardian Gjinit, i cili ka edhe nënshtetësi britanike

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu