Reperi 37 vjeçar Samat u qëllua për vde’kje mbrëmë në Garges-les-Gonesse, Val-d’Oise.Samat ishte mik i artisti algjerian Soolking me të cilin, Dhurata Dora solli hitin ”Zemer”, i cili mbeti i pikëlluar për vde’kjen e reperit francez, i cili në rrjetin social Instagram publikoi një fotografi të artistit të ndjerë.

Sipas mediave te huaja, reperi ishte në parkingun e McDonald, kur nga një automjet tjetër u qëllua me plu’mb në kokë.Raportohet se të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes, dhe se duke u bazuar në hetimet e para vr asja ndodhi për shlyerje të llogarive.Samat, poashtu kishte problem të shumta me ligjin, shkruajnë mediat franceze. Kujtojmë se, Reperi Samat, kishte punuar me artistë si Kalash Criminel, Sofiane dhe Kaaris.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu