Shqipëria vazhdon të lëkundet nga tërmetet. Lëkundjet e fundit u ndjenë mëngjesin e së dielës.

Sipas EMSC, tërmeti i fundit goditi Shqipërinë në orën 09:05 dhe ishte me magnitudë 3.5.

Epiqendra e tërmetit ishte 31 km në perëndim të Tiranës, dhe 2 kilometër në veri të Durrësit. Tërmeti goditi në një thellësi prej 20 kilometrash.

Lëkundje ka pasur edhe gjatë natës. Pas tërmetit me magnitudë 4.8 që goditi vendin në orën 00:07 të së dielës, gjatë natës janë rregjistruar edhe shumë goditje të tjera me magnitudë deri në 3.5.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu