In this July 17, 2019, photo, President Donald Trump arrives to speak at a campaign rally at Williams Arena in Greenville, N.C. (AP Photo/Carolyn Kaster)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kërkuar që të ndërpritet procesi i numërimit të votave në zgjedhjet presidenciale.

Trump po humb nga kundërshtari i tij, Joe Biden, edhe në votë elektorale, edhe në atë popullore, dhe po ankohet për mbarëvajtjen e zgjedhjeve.

“Ndaleni numërimin”, ka shkruar ai në llogarinë e tij personale në Twitter.

Ky postim vjen krejt në dallim nga Biden i cili pak më parë shkroi se secila votë duhet të numërohet.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu