Avokati Tomë Gashi ka reaguar lidhur me seancën e cila po mbahet në Gjykatën Speciale në Hagë. Ku është duke u gjykuar ish-presidenti Hashim Thaçi.

Ai përmes një postimi në facebook është shprehur ashpër ndaj Gjykatës Speciale ku ka thënë se kjo gjykatë është më shumë e Serbisë se sa e Kosovës.

Ai është shpehur se : “Jam lodhe qe 5 vjet tu thene e tu shkru qe Gjykata Speciale nuk eshte dasht me u votu ne Parlamentin e Republikes se Kosoves.”

Ma mire o kan me pas ngu Albinin dhe VETEVENDOSJEN! qe ju flisnin shqip.
Me pas ngu Albinin nuk kishit pas nevoje per avokat!-shprehet Gashi GazetaFlash24

https://www.facebook.com/tome.gashi.1/posts/3389938384415203

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu