Së paku tetë persona janë therur në një sulm që dyshohet të jetë terrorist, njofton Policia e Suedisë. Rasti ka ndodh rreth orës 15:00, shkruan Euronews.

Një i dyshuar, afër të 20-ve është qëlluar nga policia në vendin e ngjarjes afër Bangårdsgatan, dhe është arrestuar.

Deri më tani nuk është njoftuar për ndonjë të vdekur si pasojë e këtij sulmi.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu