Dy persona u qëlluan dhe u plagosën në një incident, i cili ende nuk është klasifikuar si një sulm terrorist në Zvicër.

Policia hapi të paktën pesë të shtëna, thanë dëshmitarët okularë në qytetin e Biennes, kantoni i Bernit.
“Kam dëgjuar pesë të shtëna me armë. Kur pashë nga dritarja, dy burra ishin shtrirë në dysheme”, tha një dëshmitar okular.

Sipas një prej dëshmitarëve, të shtënat i parapriu një përleshje, pas së cilës një nga burrat nxori një armë dhe gjuajti tre herë.Ndryshe, informacionet e para jozyrtare bëhet e ditur se policia nuk po e heton si në sulm terrorist.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu