Pak momente më parë pati të shtëna në rrethin Paulus në Halle të Gjermanisë. Të paktën dy persona u vr’anë shkruan GazetaFlash24.Për më tepër, një gra’natë dore të u hodh në varr’ezat hebraike.Me një ar’më joligjore mësohet se autorët kanë shkre’pur disa plu’mba dhe janë dëgjuar disa të shtë’na.

Disa autorë të arm’atosur janë në arrati, tha një zëdhënëse e poli’cisë. Se a ka pasur shqiptar të përfshirë në këtë inci’dent që shokoi Gjermaninë ende nuk dihet, mirpo ne do të ju mbajmë të informuar për çdo gjë rreth këtij sulmi.

Pol’icia u bëri thirrje njerëzve në Halle të qëndrojnë në shtëpitë e tyre ose të rrijnë në vende sa më të sigurta./GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu