Stefanoviq – Palmerit: Anëtarësimi i Serbisë në BE është çështje e Evropës, jo e Amerikës


Qëllimi strategjik i Serbisë është anëtarësimi në Bashkimin Evropian dhe kjo është rruga në të cilën po shkohet dhe nëse vendi ynë do të anëtarësohet është një çështje për BE-në, jo për Amerikën.

Kështu tha ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq.

Ministri serb e tha këtë si përgjigje ndaj një deklarate të emisarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer në Prishtinë, se Serbia nuk do të bëhet anëtare e BE-së derisa ta njohë Kosovën.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu