Të paktën nëntë persona u plag.osën sot në një shpërthim në një supermarket në jug të Austrisë.

Një zjarr shpërtheu në supermarketin St. Jodok am Brener që ndodhet midis Innsbruck dhe kufirit italian.Shërbimi lokal i shpëtimit tha se të lënduarit janë në gjendje jashtë rrezikut për jetë, transmeton APA.

Shpërthimi ndodhi për shkak të shpërthimit të gypit të gazit, të cilin e kishte shpuar rastësisht një punëtor.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu