Ministri i Arsimit, Selim Selimi përmes njës tatusi në facebook ka shkruar se u bë hera e dytë që Kuvendi i Serbisë po dridhet nga zëri i një shqiptari, transmeton GazetaFlash24.

Të drejtat që kërkon Kamberi, Selimi thotë se janë legjitime dhe parësore me cilëndo konventë ndërkombëtare, përcjellë 

Të drejta këto që po u mohohen shqiptarëve të Luginës nga Qeveria serbe, shkruan Selimi./GazetaFlash24.net

Ky është postimi i tij i plotë:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu