Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë ditës së sotme ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit.

Nga ky rezultat është bërë e ditur se partia fituese e zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje do t’i ketë 29 deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do 28, PDK 24, AAK-PSD 13, “Srpska” 10 dhe koalicioni NISMA-AKR-PD 6 deputetë, shkruan Gazeta Express

Certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve është bërë pas pranimit të konfirmimit nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe nga Gjykata Supreme, se nuk ka ndonjë çështje për të shqyrtuar dhe vendosur.

Ndërkaq, këto janë listat e plota të partive dhe kandidatëve të cilët do të jenë pjesë e Kuvendit të Kosovës:

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu