Newly elected Prime Minister of Kosovo Avdullah Hoti speaks to the media in Pristina after a parliament session on June 3, 2020. - Kosovo named a new government led by the centre-right LDK on Wednesday after months of political turmoil in the former Serbian province, casting out left-wing leader Albin Kurti and raising tensions with his supporters. (Photo by Armend NIMANI / AFP) (Photo by ARMEND NIMANI/AFP via Getty Images)

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se informacionet për dorëheqjen e tij nuk janë të vërteta.

Këto komente, Hoti i ka bërë përmes një shkrimi në Facebook.

“Informacionet të cilat po qarkullojnë nëpër media për dorëheqjen time janë të pa vërteta. Me veprimet e mia kam dëshmuar gatishmëri e përkushtim për të ofruar zgjidhje për të gjitha çështjet e ngritura, duke zhbllokuar madje edhe proceset komplekse nëpër të cilat ka kaluar vendi siç ishte vendimi për vazhdimin e dialogut me parime dhe arritja e marrëveshje së 4 shtatorit në Uashington, hartimi i pakos emergjente dhe asaj për rimëkëmbje ekonomike dhe masat konkrete në menaxhimin e pandemisë Covid -19”, ka thënë ai. /

Postimi i plotë:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu