Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 35098 raste të reja infektimi dhe 580 viktima të lidhura me COVID-19, sipas Mbrojtjes Civile.

Që nga fillimi i urgjencës, të infektuarit nga virusi, përfshirë viktimat dhe të shëruarit, ka arritur në 995 463, transmeton ATSh.

Në nivel rajonal është kryeson sërish Lombardia, me 10 955 raste të reja në 24 orë, e ndjekur nga Piemonte (+ 3 659), Veneto (+ 2 763), Campania (+ 2 716) dhe Lazio (+ 2 608).

Aktualisht ka + 122 pacientë të tjerë në kujdes intensiv, sipas të dhënave nga Ministria, në një total prej 2 971 pacientësh.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu