Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas shkuarjen së Presidentit, Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit ne hagë.

“Ushtria Çlirimtare e Kosovës, ishte faktor uniteti në vitet e krenarisë dhe sakrificës. Sot, të gjithë ne si popull, por edhe si liderë politik, duhet të tregojmë unitetin kombëtar, në rrethanat e reja të krijuara”,Ai po ashtu ka thënë se do të jetë gjithnjë në përkrahje të Thaci Veselit dhe të gjithë bashkëluftëtaret e tij.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu