Komiteti Teknik i Ekspertëve njoftoi sot masat e reja si pjesë e strategjisë kundër përhapjes së koronavirusit.

Masa e parë ka qenë kufizimi i lëvizjes për fashën orare 22:00- 06:00 në të gjithë vendin.Ndalohet aktiviteti i bareve dhe restoranteve nga ora 22:00 e deri në 06:00.

Masat hyjnë në fuqi të mërkurën prej orës 22:00 dhe do të jenë në fuqi për tre javët e ardhshme. Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli u shpreh se masat do të rishikohen në varësi të situatës.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu