Profesori universitar, Enver Bytyçi, ka thënë se Serbia ikën atë ditë kur Kosova të çlirohet prej shqiptarëve pro-serb në pushtet e në media.

Kjo ka ardhur si reagim ndaj Milaim Zekës se duhet të ndodhë shkëmbimi i territoreve me Serbinë.

Bytyçi ka thënë se janë pro-serbët që e mbajnë Serbinë në Kosovë dhe jo bandat e Vuçiçit.

Postimi i tij i plotë:

Milaim Zeka ka thënë sot se “E vetmja zgjidhje për ta heq qafe Serbinë duhet të ndodhë shkëmbimi i territoreve”.

Unë mendoj se Serbia ikën atë ditë kur Kosova të çlirohet prej shqiptarëve pro-serb në pushtet e në media. Janë këta që e mbajnë Serbinë në Kosovë, nuk janë bandat e Vuçiç në veri, siç pretendon Zeka!

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu