Nesër mund të dështojë miratimi i masave të reja anti-COVID.

Burime të Klan Kosovës brenda qeverisë së Kosovën bëjnë të ditur se disa nga ministrat e kabinetit qeveritar janë kundër këtyre masave.

Votimi i masave të reja ishte paraparë që të bëhej sonte në mbledhjen e ekzekutivit, por që do të diskutohen edhe ditën e martë.

Shkaku se disa ministra janë kundër ato mund vetëm të diskutohen pasi që ato nuk ka mundësi që të votohen për shkak të mungesës së unitetit brenda Qeverisë Hoti lidhur me masat.

Në takimin e sontëm të mbajtur online, ministrat kanë dhënë sqarimet e tyre.

Kundër masave të reja janë ministrat që vijnë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës si dhe ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, dhe ministrja e Financave Hykmete Bajrami, nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu