Një person ka thyer rregullat për parandalimin e Covid-19 shkruan GazetaFlash24.

Policia e ka ndaluar këtë person i cili ka qenë i infektuar me virusin Sars Cov-2 ndërsa i njejti ka dalur në qytet duke i rrezikuar edhe qytetarët e tjerë dhe njëkohësisht duke thyer vetëziolimin.

“Lagjja Veternik, Prishtinë 10.11.2020 – 23:30. Njësia policore ka informuar se ka ndaluar të dyshuarin m/k, i cili ishte i infektuar me virusin covid 19. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është përcjellë në shtëpinë e tij dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim e PK-së./GazetFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu