Ja si do të jetë moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar mbi motin për dy ditët e ardhshme në vend.Në Kosovë, sipas institutit, do të mBajë mot i vranët dhe me intervale me diell këto ditë.

“Vranësirat në pjesën jugore dhe juglindore mund të sjellin riga të dobëta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13- 15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s”, njoftohet.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu