Sikur të mos mjaftonte stuhia gjatë natës, në orët e para të mëngjesit të sotëm toka është lëkundur sërish.

Rreth orës 05:22 një tërmet ka lëkundur tokën ndërsa epiqendra raportohet të jetë 10 km në veri të qytetit bregdetar të Durrësit.Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë dhe ka qenë në një thellësi prej 17 km.

Ky është tërmeti i radhës që pason atë të së shtunës me magnitudë 5.8 që shkaktoi dëme të konsiderueshme në zonat e prekura.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu