Para pak çastesh u akordua një penallti në takimin e kualifikimeve për Evropianin 2020 ndërmjet Zvicrës dhe Irlandës.

Përkundër dominimit të skuadrës helvetike, gabimet nuk kanë të ndalur, kësaj radhe mbrojtësi i Milanit Rodrigues e humbi një penallti, shkruan GazetaBlic.

Penallti erdhi pasi sulmuesi Embolo godit topin drejt golit por njëri nga mbrojtësit irlandez e ndali atë me dorë, me qerastë gjyqtari akordoi penallti, 11-metersh ky i humbur nga mbrojtësi, Rodrigues.

Më poshtë edhe rasti pak minuta më parë:

VIDEO

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu