Javën e ardhshme parashikohet të jetë piku i valës së dytë të koronavirusit në Itali.

Kështu ka paralamentësuar ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza, i cili ka thënë se për vaksinimin e masës duhet pritur deri në gjashtëmujorin e dytë të vitit të ardhshëm.

Deklarata e ministrit vjen pas akuzave ndaj qeverisë italiane se nuk po teston mjaftueshëm qytetarë me simptoma.

Speranza foli dhe për Krishtlindjen, duke u thënë se “do të isha i marrë nëse do bëja parashikimin epidemiologjik që nga sot”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu