kushtZgjedhjeNë Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve vazhdon numërimi i votave me kusht.Partia e cila ka siguruar më së shumti vota deri tani është Lëvizja Vetëvendosje me 1062.

Në bazë të numërimit, e dyta radhitet PDK me 881, e pasuar nga koalicioni AAK- PSD me 879 vota, raporton indeksonline.Sipas rezultateve preliminare zgjedhjet e 6 tetorit i ka fituar Lëvizja Vetëvendosje me 25.49 për qind të votave.Janë numëruar edhe votat nga diaspora.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu