Një tërmet me fuqi prej 6.2 ballë ka goditur Kanadanë, raporton AA.

Qendra kanadeze për Sizmologji njoftoi se epiqendra ka qenë në Port Hardy, 188 kilometra nga Vankuveri.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej 10 kilometrave ndërsa është ndjerë edhe në Richmon-in fqinj.

Nuk raportohet për viktima apo të plagosur ndërsa nuk është dhënë paralajmërim për cunami.

Nga e hëna në Oqeanin Paqësor janë regjistruar 5 tërmete me fuqi mes 4.8 dhe 6 ballë.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu