Një pacient në Vranjë ka ndërruar jetë derisa derisa ishte duke pritur në ambulancë për të bërë testin për Covid-19.Lajmin e ka bërë të ditur mediumi lokal Presheva.com.

Postimi i plotë:

Një pacient në Vranjë ndërron jetë duke pritur radhë për kontrollë në Covid ambulancëNjë pacient i cili ishte në pritje të një ekzaminimi vdiq këtë mëngjes në dhomën e pritjes të ambulancës Kovid në Dispanzerin Antituberkuloz (ATD) në Vranjë, u konfirmua nga mediat lokale, përcjell preshevacom.Ky person tha disa herë se nuk ishte mirë dhe u rrëzua në dysheme.

Mjeku kujdestar raportoi rastin në polici, i cili shkoi në vendin e ngjarjes dhe pacientëve iu kërkua të largoheshin nga ndërtesa.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu