Melania Trump po numëron minutat deri në divorcin e saj nga Donald Trump, presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, për t’i dhënë fund përfundimisht “martesës së tyre transaksionare” 15-vjeçare, raportojnë mediat britanike.

Ish-ndihmësja në Shtëpinë e Bardhë Omarosa Manigo Newman zbuloi se martesa e tyre ka qenë në krizë për një kohë të gjatë, shkruan Daily Mail.

“Melania numëron çdo minutë deri në largimin e tij nga Shtëpia e Bardhë për të kërkuar divorcin. Nëse ajo do të donte ta poshtëronte dhe ta linte gjatë mandatit të tij, ai do të gjente një mënyrë për ta ndëshkuar atë”, tha Newman.

Mediat britanike shkruajnë se Melania ishte e dëshpëruar në vitin 2016, kur Trump fitoi zgjedhjet presidenciale amerikane, pasi ajo ‘as nuk mund të supozonte se do të fitonte’.

Gjithashtu, ajo nuk u bashkua menjëherë me të në Uashington, por priti për 5 muaj, gjoja, për djalin e tyre Baron të përfundojë shkollën.

Sidoqoftë, një tjetër ish-ndihmëse e saj, Stephanie Wolkoff, pretendon se tashmë Melania planifikon të divorcohet dhe të negociojë në mënyrë që Baroni të marrë një pjesë të barabartë të pasurisë së Trump.

Wolkoff gjithashtu pretendon se bashkëshortët flinin në dhoma të ndara gjatë gjithë kohës dhe se martesa e tyre ishte një “transaksion” i pastër.

Trump ishte martuar më parë dy herë, dhe një grua tjetër, Marla Maples, u zotua që të mos botonte libra kritikë ose të jepte intervista dhe dyshohet se Melania do të bëjë të njëjtën gjë.

Media shpesh vuri në dukje se sa afër Melania dhe Trump janë në publik, dhe tashmë ish-zonja e parë u filmua disa herë duke refuzuar përpjekjet e Trump për të marrë dorën e saj.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu