Dhomat e Specializuara në Hagë kanë njoftuar se më 14 dhjetor do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes për Salih Mustafën.Kjo konferencë do të mbahet në ora 15:00.
“Salih MUSTAFA u arrestua sot në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi, urdhri për transferim dhe aktakuzës së konfirmuar, të lëshuara nga një gjykatës i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara të Kosovës”, thuhej në njoftimin e Speciales.

Ndryshe, Mustafa ishte arrestuar më 24 tetor 2020 nga EULEX-i.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu