Kosova të hënën pritet të bëhet me qeveri të re.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nesër në ora 12:00 do të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Kështu thonë burime të afërta me zhvillimet, sipas së cilave të dy subjektet politike kanë bërë lëshime.

Ndërkohë, Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbaj seancë ku do të votohet qeveria e re./ORAinfo

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu