Pas pranimit të informatës se një person pozitiv me Covid-19 është duke punuar në një market në Prishtinë, njësiti policor në vendin e ngjarjes ka takuar dëshmitarin i cili nga distanca ka deklaruar se nuk i është lejuar pushimi për vetë izolim nga shefi i tij.

Lidhur me rastin menaxherja e lokalit, e dyshuara femër kosovare është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti sipas policisë ka ndodhur të dielën rreth orës 11 e 15 minuta./Indeks

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu