Besim Dida, një përkrahës i Vetëvendosjes në Prizren, është shpërblyer me tender nga Mytaher Haskuka, njeriu i Albin Kurtit, i cili e udhëheqë komunën më në jug të vendit.

Më 2 nëntor, komuna e Prizrenit e ka lansuar platformën digjitale për mësim në distancë eduprizren.net.

Nëpërmjet të njëjtës, drejtoria komunale e Arsimit – synon të jetë pranë nxënësve, mësimdhënësve, drejtorëve, dhe prindërve – duke lehtësuar qasjen në mësimdhënie dhe mësimnxëni e gjatë periudhës së pandemisë, shkruan Gazeta Insajderi.

“Kjo platformë posedon edhe hapësirën për plasimin dhe transmetimin e video-materialeve të realizuara për komunitetin boshnjak dhe turk, e cila deri më tani nuk është arritur të realizohet për shkak të kapaciteteve të limituara nga stafi dhe angazhimit të tyre në platformën e MASH-it”, kishte shkruar Mytaher Haskuka, në ditën kur ishte lansuar platforma./insajderi

Besim DIDA në emisionin Relax Tv21 - pjesa 2 - YouTube

https://www.facebook.com/mhaskukaa/posts/1084035908734585

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu