Në fundjavë kthjellime dhe diell. Orëve të mëngjesit më ftohtë, me mundësi edhe për mjegull përgjatë ultësirave. Temperaturat gjatë ditës në rritje të lehta, njofton Prishtina Weather.

Në fundjavë mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të fuqishme anticiklonike, që do të favorizojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell. Nga Mesdheu rryma më të ngrohta ajrore sjellin rritje të temperaturave maksimale, mirëpo orëve të mëngjesit nëpër ultësira paraqiten kushte për formim të mjegullës apo vranësirave të ulëta, vende-vende me mundësi edhe për ngrica të lehta.

Sipas Prishtina Weather javën në vijim, vendi ynë mbetet nën dominimin e fushave të presionit më të rritur, të cilat vazhdojnë të kushtëzojnë mot stabil, kryesisht me diell. Orëve të mëngjesit vazhdojnë të shfaqen kushte për formim të mjegullës. Temperaturat gradualisht në rënie.

Koncentrimi i ndotësve ajror në ditët e ardhshme gradualisht në rritje, kështu që vlerat e indeksit të cilësisë së ajrit ditën e shtunë do të rriten nga vlera të mira në mesatare, e kohëpaskohe do të kalojnë edhe në vlera të pashëndetshme.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu