Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se kanë dalë rezultatet e reja për një vaksinë e cila është krijuar për parandalimin e koronavirusit.Rezultatet e kësaj vaksine kanë rezultuar si 90% efektive për parandalimin e COVID-19, shkruan BBC.

Vaksina është krijuar nga kompania farmaceutike ‘Pfizer’.Kryetari i firmës, Albert Bourla ka thënë se kjo ditë është historike.

“Sot është një ditë e shkëlqyer për shkencën dhe njerëzimin”, tha Bourla.Po ashtu, kjo vaksinë është testuar në 43.500 njerëz nga gjashtë vende të ndryshme të botës./Gazeta Sinjali/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu