Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla kanë votuar kundër vendimit për masat e reja të propozuara për luftimin e koronavirusit, kanë bërë të ditur burime.

Të dy këta ministra janë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Qeveria Hoti ka mbajtur mbledhje elektronike për shqyrtuar propozim-vendimin me masat e reja, të propozuara nga kryeministri sot në një konferencë për media.

Masat që miratohen do të hyjnë në fuqi nga dita e premte.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu