Deputetja Mimoza Kusari-Lila në një bisedë për Gazeta Blic tregoi çka ndodhi në Kuvend, gjatë përplasjes me Arben Gashin e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kusari-Lila thotë se nuk ka pasur konfrontim fizik por thotë se me Gashin pati një replikim me ngritje të zërit.“Perplasje për fjalë, nuk ka pasë konflikt fizik por vetëm ngritje e zanit, dhe grumbullim të deputetëve. U nxeh Arben Gashi dhe filloi me repliku me mua me za të naltë dhe deputeten Saranda Bogujevcin nuk e ka leju me folë në Kuvend, ka vazhdu me ngritje të tonit edhe me deputetët tjerë të Vetëvendosjes por përplasje fizike nuk ka pas as me deputetin Murati e as me tjerë. Kuvendi shkoi në pauzë deri në ora 15:00”, deklaroi Kusai-Lila

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu