Pas një fundjave në izolim sot qeveria e Kosovës pritet të marrë masa të reja me qëllim parandalimin e shpërndarjes së virusit Sars Cov-2 shkruan GazetaFlash24.

Sipas burimeve të Gazetës Flash24 brenda institucioneve masat e reja do të jenë mjaft të rrepta që do të prekin sektorin e Gastronomisë.

Të njejtat burime i ka thënë redaksisë se kafiterit dhe qendrat tregtare do të mbyllen në tërësi dhe njëkohisisht cilësohen si burimi më i madh i virusit dhe vendi ku mblidhen më së shumti njerëz.

Gazeta Flash24 do të ju mbajë të informuar në vazhdimësi në lidhje me këto masa që priten të merren gjatë ditë së sotme.
SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu