Luiza Duraki ka qenë kandidate për deputete në parlamentin e Belgjikës.

Ajo ka arritur që falë votave të mbledhura këto zgjedhje, plotë 4865 sosh, të fitoj bësimin e Qeverisë, ku i është dhënë posti i juristes në Qeverinë e Wallonie-Bruxelles, në kabinetin e Ministrit të Arsimit, shkruan Gazeta Flash24.

Postimi i plotë i Luiza Durakit në Facebook:

“Fale 4865 votave që mblodha gjatë zgjedhjeve federale dhe besimin tuaj qe mora. Po edhe gjithe punen dhe motivin tim.

Sot kam deshir te ju njoftoj, se kam marre post si juriste ne Qeverine e Wallonie-Bruxelles, ne kabinetin e Ministrit te Arsimit”.

/GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu