Kryetari i PSD-së dhe i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se e ka pritur rezultatin e tij dhe të partisë së tij në Prishtinë, në zgjedhjet e 6 tetorit.

“Nuk kam besuar që dal mirë në Prishtinë, por as nuk kam besuar që dal kaq keq”, është shprehur Ahmeti në emisionin Pressing të T7.PSD-ja e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, së bashku me AAK-në kanë marrë vetëm 7 mijë vota në kryeqytet. Ky koalicion ka dalë i katërti në Prishtinë, pas Vetëvendosjes që doli e para, LDK-së e dyta dhe PDK-së që doli e treta.

Ahmeti gjithashtu ka thënë se nuk e ka shqyrtuar dorëheqjen sepse zgjedhjet lokale nuk lidhen me zgjedhjet qendrore.“Nuk kam shqyrtuar dorëheqjen sepse nuk i përziejmë zgjedhjet qendrore me ato lokale. Edhe pse nuk është se nuk na shkon mendja, megjithatë këto dy palë zgjedhje dallojnë”, shtoi Ahmeti.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu