Publicisti Xhek Rexhaj, përmes një postimi publik në rrjetin e tij social, Facebook, ka bërë një koment lidhur me negociatat mes dy partive fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Sipas Rexhajt, nesër do të konstituohet parlamenti, kryetari, nënkryetarët dhe trupat tjera.

Ndërsa, sipas tij, në seancën tjetër do të votohet qeveria.

Kujtojmë se për pak çaste pritet lideri i VV-së të jap sqarime se çfarë po ndodhë me koalicionin mes VV-së dhe LDK-së.

Ja shkrimi i Rexhajt:

Zgjedhjet, votuesit, parimet jane vnue diten e diel 6 tetor 2019, qe Albin Kurti te jete kryeminister e Vjosa Osmani presidente.

Neser konstituohet parlamenti, kryetari, nen kryetaret dhe trupst tjera. Ne seancen tjeter votohet qeverija!

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu