Ky takim ishte thirrur pas zhvillimeve të fundit në vend me dorëheqjen e presidentit Hashim Thaçit dhe shkuarjes së tij në Hagë.
Para pak minutash ka përfunduar takimi ndërmjet Isa Mustafa, Ramush Haradinaj, Avdullah Hotit dhe Fatmir Limajt i mbajtur në ambientet e Kuvendit të Kosovës.

Ky takim ishte thirrur pas zhvillimeve të fundit në vend me dorëheqjen e presidentit Hashim Thaçit dhe shkuarjes së tij në Hagë.

Ende nuk dihet për çka është diskutuar zyrtarisht brenda takimit, por media merr vesh se tema qëndrore ka qenë funksionimi i qeverisë dhe zgjedhja e presidentit të ri të vendit.Këto burime thonë se ende nuk ka marrëveshje për presidentin, gjë që mund ta çojë vendin në zgjedhje të jashtëzakonshme.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu