Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup bëri të ditur se mbrëmë në orën 21:18 është regjistruar në tërmet në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 41 kilometra larg Shkupit, përkatësisht në Tetovë dhe Gostivar.

Fuqia e tërmetit ishte 2.4 ballë dhe përveç në Gostivar e Tetovë u ndie edhe në zonat përreth.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu