Një tërmet i fuqishëm ka goditur Maqedonin Veriore para pak çastesh shkruan GazetaFlash24.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 04:56 e mengjësit.Fuqia e tërmetit ishte 5.0 shkallë e rihterit me një thellësi prej 10 km me lokacion Kichevën dhe Mavrovën.Ende nuk dihet për nëse ky tërmet ka shkaktuar dëme, mirpo vlen të theksohet që lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë.

GazetaFlash24.net do të ju mbajë të informuar…

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu