Ditën e premte, indeksi i cilësisë së ajrit përreth vlerave mesatare dhe të dobëta, e ditën e shtunë pas kalimit të frontit të ftohtë, koncentrimet e ndotësve ajror do të shpërndahen, e indeksi do të zbres në vlera të mjaftueshme dhe të mira. Të dielen parashihet të ketë kthjellime me intervale më të gjata me diell, por mbetet mot i ftohtë, me ngrica orëve të mëngjesit.

20.11.2020 – Në mëngjes intervale me diell, e viseve të ulëta me mjegull/vransira të ulëta, vende-vende edhe me ngrica të lehta. Ditën vransirat do të shtohen. Në mbrëmje dhe gjatë natës mundësi për riga lokale shiu, e zonave malore mund të ketë edhe reshje bore. Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 11C, e në vise malore -1C deri 4C. Do të fryj erë mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 1.
21.11.2020 – Mot i ftohtë, me erë dhe kryesisht i vranët. Orëve të pasdites përreth zonave kodrinoro-malore mundësi për rrebeshe të dobëta bore. Në mbrëmje nuk përjashtohet mundësia për rrebeshe të dobëta bore edhe nga rrafshi i Kosovës. Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 6C, e në vise malore -5C deri 2C. Era do të fryj mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 6-12m/s. Indeksi UV: 1.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu