Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë për medie në lidhje me arrestimet e funti të Gjykatës Speciale. I pari i shtetit deklaroi se i është koonfirmuar aktakuza ndaj tij nga gjykatësi i lëndës së tij.

Hashim Thaçi tha se i falenderon të gjithë ata që e kanë mbështetur në të gjitha momentet, i të lehta ashtu edhe të rënda.

Para gjyqit nuk do të dal si President dhe për këtë arsye do të jap dorëheqje nga pozita e Presidentit të Kosovës.

/GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu