Profesori i shkencave politike në Universitetin e Parisit ka komentuar konfrimimin e aktakuzave të krerëve të UÇK-së shkruan GazetaFlash24.

Kraki ka kujtuar kohën kur është votuar gjykata speciale dhe “lobimin” e Hashim Thaçit për këtë gjykatë.

Postimi i plotë

Kur Hashim Thaqi na quante tradhetarë krejt neve qe ishim kunder Gjykates speciale, argatët e tij n’jargitje barrikadoheshin n’fejsbuk me mesime idioteske te tipit « kurgjo nuk është kjo, ma mire kete gjykate se perndryshe na vjen tjetra permes rozolutes 1244 ».
A e dini pse Thaqi lobonte per Gjykaten speciale? Sepse atij i kishin thënë se s’do prekej vet, sepse ishte faktor politik i rendesishem. Ai arriti t’i mashtronte edhe figurat tjera te UÇK-se.
Tash argatët lëpirësa vajtojnë e patriotizohen ne fejsbuk thua ti se Hashimi i tyre u kap rob ne ndonje aksion heroik për çlirimin e Kosovës nga krimi ekonomik.
Jo jo! Hashimi ra ne gropen qe ua kishte hap shokeve te tij.
Si kofshin vofshin!
Hashim Thaqi u ktheftë i pafajshem sa me shpejt por Kosova s’ka nevojë për hashima më as per rrjetet e tyre banditeske.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu