Deri në orën 16:00, komisionarët e KQZ-së kanë numëruar mbi 4 500 vota të diasporës.

Nga rezultatet e tanishme, Lëvizja Vetëvendosje ka marr 2 237 vota, Partia Demokratike e Kosovës 731, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 350, Nisma Socialdemokrate 326 dhe Lidhja Demokratike e Kosovës 921.

Nëse vazhdon ky trend i votave, atëherë Nisma Socialdemokrate do të marr mbi 5% të votave.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu