Pas Mario Mandzukic, tani raportohet që Manchester United po shënjestron sulmuesin e Milanit Krzysztof Piatek edhe në janar. Piatek është vetëm 24 vjeç dhe bëri një fillim mahnitës të jetës në Serinë A me Xhenova, duke shënuar 19 gola në 21 ndeshje midis Serisë A dhe Coppa Italia,përcjell ORAinfo.

Ai u transferua për 35 milion € në Milano pas vetëm gjashtë muajsh dhe rrezja e shënimit vazhdoi deri në një shkallë, duke e gjetur neto 11 herë në 21 ndeshje.

Sidoqoftë, këtë sezon ai ka luftuar para golit, duke shndërruar dy penallti në shtatë ndeshje të Serie A.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu